Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYBiznes, Finanse

Czy każda firma musi założyć konto bankowe?

Każdego, kto zakłada własną firmę, czeka nie lada wyzwanie, ponieważ trzeba pomyśleć o wielu różnych sprawach. Wśród nich możemy wymienić również założenie konta bankowego dla firmy. Czy będzie nam potrzebne? Czy koniecznie jest założenie konta bankowego dla swojej działalności? Sprawdzamy!

Na kim spoczywa obowiązek zakładania konta firmowego?

O tym, kto musi założyć konto bankowe dla swojej firmy, mówi nam polskie prawo. Zgodnie z nim większość przedsiębiorców rejestrujących się w CEIDG są zobowiązany do założenia osobnego konta dla swojej firmy. Są jednak pewne wyjątki od reguły, ponieważ ten sam obowiązek nie dotyczy osób, które nie rozliczają podatku VAT. Co więcej, z obowiązku zakładania konta firmowego zwolnieni są również przedsiębiorcy, którzy nie zatrudniają żadnych pracowników.

Co daje posiadanie firmowego konta?

Posiadanie firmowego konta to gwarancja tego, że nie będziemy mieli trudności w zarządzaniu swoimi finansami. Owszem możemy początkowo używać swojego konta osobistego, ale w takich przypadkach trudno jest zwykle oddzielić prywatne finanse od firmowych.

Problem rozwiąże właśnie najlepsze konto firmowe, ponieważ będziemy wiedzieli, że na nim znajdują się tylko środki uzyskane z prowadzonej działalności. Posiadanie firmowego konta to również mniej problemów w rozliczeniach z partnerami biznesowymi, klientami, czy nawet z organami państwowymi, więc zdecydowanie warto pomyśleć o jego założeniu.

Czy każda firma musi założyć konto w banku?

Odpowiedź na to pytanie jest formalnością, ponieważ widać, że nie każda firma musi założyć konto w banku. Mimo wszystko jego posiadanie niesie ze sobą wiele zalet, więc już na starcie warto rozważyć stworzenie dodatkowego rachunku.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
To cię zainteresuje
Biznes, Finanse

Ekologiczny marketing cyfrowy: Jak Twoja marka może być zielona online?

Biznes, Finanse

Zarządzanie zmianą: kursy dla menedżerów

Biznes, Finanse

Przewodnik po polskim rynku owoców i warzyw: Odkryj potencjał serwisu B2B dla eksporterów

Biznes, Finanse

Praktyczne wskazówki: jak zoptymalizować obsługę BDO w Twojej firmie?

Dodaj komentarz