Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYSport, Aktywność

Jakie korzyści dla zdrowia oferuje Nordic walking?

Nordic walking to dynamiczny marsz z wykorzystaniem odpowiednich kijków. Sport ten został opracowany w latach 20. XX wieku w Finlandii jako całoroczny trening dla biegaczy narciarskich. Nordic walking jest mniej wymagający od biegania, a także tańszy od jazdy na rowerze. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej osób na świecie zaczyna trenować Nordic walking. Jakie wynikają z tego korzyści dla zdrowia?

Co możesz zyskać uprawiając Nordic walking?

Regularne uprawianie Nordic walkingu pozwala rozwijać liczne partie mięśni, w tym mięśnie klatki piersiowej, tricepsy, bicepsy, brzuch oraz oczywiście nogi. Ze względu na podparcie całego ciała kijkami, obciążenia na stawy są dużo mniejsze, dzięki czemu, jest to sport dużo mniej wymagający i kontuzjogenny od biegania. Dzięki temu, mogą go zacząć uprawiać osoby w różnym wieku. Nordic walking usprawnia pracę układu oddechowego i sercowo naczyniowego, zmniejszając ryzyko wielu poważnych chorób.

Jest to ćwiczenie ogólnorozwojowe, które przy dużej intensywności pozwala skutecznie wspierać proces spalania tłuszczu. Już po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń można zauważyć, że całe ciało pracuje dużo lepiej i wydajniej. Duża popularność tego sportu sprawia, że na całym świecie organizowane są liczne zawody zorganizowane, w których uczestnicy mogą zdobyć medale pamiątkowe. Istnieje także wiele dużych grup zachęcających do wspólnego chodzenia. W rezultacie, Nordic walking to świetna propozycja dla osób, które chcą poznać nowych ludzi.

Prawidłowa technika to podstawa efektów

Osoby zainteresowane rozpoczęciem swojej przygody w Nordic Walking należy uczulić, jak ważna jest prawidłowa technika. Intensywnie pracować ma całe ciało, a nie tylko nogi. Ręce poruszają się naprzemiennie, a kij stawia się w połowie długości między jedną, a drugą stopą. Od razu po wbiciu kijka należy wyprostować staw łokciowy, a kij puszczamy od razu po odbiciu. Jedynie przy zachowaniu prawidłowej techniki chodu można uzyskać oczekiwane korzyści z uprawnia Nordic walkingu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
To cię zainteresuje
ARTYKUŁ SPONSOROWANYUsługi

Smart Matura: Twoja ścieżka do sukcesu na maturze

ARTYKUŁ SPONSOROWANYDom, w Ogrodzie

Najnowsze trendy w designie furtki ogrodzeniowej: Połączenie estetyki i bezpieczeństwa

ARTYKUŁ SPONSOROWANYTechnologie

Praktyczny przewodnik po oprogramowaniu ERP dla nowoczesnych firm

ARTYKUŁ SPONSOROWANYUsługi

Porady prawne dla każdego: Przewodnik krok po kroku po prawach i obowiązkach

Dodaj komentarz