Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYDom, w Ogrodzie

Zima w ogrodzie

Kiedy nadejdzie pierwszy mróz i wszystko zacznie przybierać piękne odcienie czerwieni, pomarańczu i żółci, możesz pomyśleć o hibernacji. Jeśli jednak kochasz swój ogród tak bardzo, że nie chcesz, aby zapadł on w długą drzemkę, z pewnością ucieszy Cię wiadomość, że istnieje wiele kwiatów, które doskonale rozwijają się w chłodniejszych miesiącach. Co więcej, rośliny te są jeszcze piękniejsze, gdy pokryje je lód i śnieg!

 

 

Krzewy liściaste

 

Krzewy liściaste są najbardziej znane z pięknych jesiennych kolorów i zapachu, ale są też odporne na mróz (do -25°F/ -32°C). Do ogrodu najlepiej nadają się krzewy pochodzące z danej strefy klimatycznej lub takie, które sprawdziły się jako niezawodne krzewy kwitnące zimą w danym regionie. Przykładami są: Hortensja, kamelia japońska, Weigela, Forsycja i ozdobne słodkie kaliny.

 

Krzewy zimozielone

 

Krzewy zimozielone Są to rośliny, które chcesz dodać zainteresowanie do swojego ogrodu w miesiącach zimowych. Każdego roku zachowują one swoje liście, tworząc piękne, zielone tło dla reszty kolorowych zimowych kwiatów w ogrodzie. Do krzewów zimozielonych, które doskonale sprawdzają się w zimnym klimacie, należą: ostrokrzew, cis, berberys, bukszpan, jeżyna i oczar.

 

Drzewa owocowe

 

Drzewa owocowe świetnie się rozwijają, gdy sadzi się je jesienią. Ale pięknych kwiatów i obfitych plonów można się spodziewać także wtedy, gdy temperatura spada poniżej zera. Kwiaty drzew mogą zamarznąć i zamienić się w lód, ale nie zostaną uszkodzone. Najlepsze drzewa do ogrodu to jabłka, gruszki, śliwki i cytrusy.

 

Kwiaty wieloletnie

 

do ogrodu Są to najlepsze rośliny do ogrodu, ponieważ będą wracać co roku. W rzeczywistości mogą one kwitnąć przez całą zimę, w zależności od tego, gdzie mieszkasz. Niektóre przykłady obejmują: Maki orientalne, maki zimowe, cząber zimowy, heliotrop, świerzb i maki kalifornijskie.

 

Porady dotyczące uprawy roślin kwitnących zimą  w ogrodzie. Utrzymuj glebę w stanie wilgotnym. Zimą rośliny zużywają mniej wody, więc będziesz musiał je częściej podlewać. Niskie temperatury mogą uszkodzić liście i pąki kwiatów, więc zabezpiecz rośliny warstwą mulczu. Zimą widzisz mniej insektów, więc nie musisz stosować tak wielu środków owadobójczych.

 

Wytrzymałe Byliny

 

Odporne byliny mogą przetrwać w najzimniejszych częściach ogrodu, ale dobrze rozwijają się również w łagodnym, umiarkowanym klimacie. Można je również dzielić i przesadzać zimą, co jest najlepszym czasem na to. Niektóre przykłady obejmują: Anemone, Oriental Poppy, Aquilegia, Hellebore, Scabious, Bee Balm, Chrysanthemum, Corydalis, Cyclamen, Dahlia, Echinacea, Eryngium, Gaillardia, Geranium, Heliconia, Heuchera, Hosta, Iris, Lupine, Rudbeckia, Scilla, Siberian Squill, Stachys i Winter Flowering Jasmine.

 

Działaj już teraz, aby chronić swój ogród Jesienią możesz zabezpieczyć swój ogród przed zimnem, przykrywając go ochronną warstwą ściółki. W zimie można również użyć osłon na rzędy, osłon szklarniowych lub chłodni, aby chronić rośliny przed żywiołami. Inną rzeczą, którą można zrobić, jest przycinanie roślin, które stają się zbyt wysokie.

To pomoże im utrzymać ciepło. Po usunięciu uszkodzonych przez mróz liści należy użyć wideł ogrodowych, aby rozbić zamarzniętą ziemię. Ułatwi to sadzenie nasion, cebulek lub nowych roślin na wiosnę. Jeśli pozostawiasz rośliny w ogrodzie, uważaj na oznaki gnicia lub choroby. Usuń wszystkie chore rośliny, gdy tylko je zauważysz, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby.

 

Zima to idealny czas, aby cieszyć się swoim ogrodem, ponieważ wszystko jest pokryte kocami śniegu. Będziesz miał mnóstwo czasu na relaks i podziwianie swoich ulubionych kwiatów. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak by to było wyhodować własne kwiaty z nasion, teraz jest na to czas. Wraz ze zmianą pór roku nastały idealne warunki do uprawy nasion w pomieszczeniach.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
To cię zainteresuje
Dom, w Ogrodzie

Odbicie elegancji w szafie z lustrem

ARTYKUŁ SPONSOROWANYUsługi

Smart Matura: Twoja ścieżka do sukcesu na maturze

ARTYKUŁ SPONSOROWANYDom, w Ogrodzie

Najnowsze trendy w designie furtki ogrodzeniowej: Połączenie estetyki i bezpieczeństwa

ARTYKUŁ SPONSOROWANYTechnologie

Praktyczny przewodnik po oprogramowaniu ERP dla nowoczesnych firm

Dodaj komentarz