Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie

Spirulina – co czyni ją super jedzeniem?

Spirulina to zielony proszek sprzedawany jako suplement diety. Ze względu na bardzo dobre właściwości odżywcze, spirulina jest zaliczana do grupy super foods, czyli super jedzenia o szczególnych wartościach. Ale czym właściwie jest spirulina i jakie substancje odżywcze skrywa w sobie, że została uznana za super pożywienie?

Czym właściwie jest spirulina?

Spirulina to nazwa handlowa, pod którą kryją się tak naprawdę algi rosnące w ciepłych wodach jezior Afryki oraz Ameryki Środkowej i Południowej. Konkretniej chodzi o sinice należące do rzędu Oscillatoriales. Po pozyskaniu alg, są one dokładnie suszone, a następnie mielone na proszek. Większość suplementów diety zawierających spirulinę to właśnie zielony proszek, który można dodać do jedzenia, aczkolwiek dostępne są również tabletki oraz kapsułki.

Jakie właściwości odżywcze posiada spirulina?

W suchej masie sproszkowanych alg ponad 70% składu stanowi białko. Z tego względu, produkt jest bardzo ceniony przez osoby stosujące dietę wegańską oraz wegetariańską. Algi są także cennym źródłem witamin i minerałów, znajdziemy w nich: witaminy: A, B, C, D, E oraz K, a także magnez i beta-karoten. Spirulina jest także cennym źródłem przeciwutleniaczy, które skutecznie zwalczają wolne rodniki odpowiedzialne za procesy starzenia komórek. Z tego względu, algi znajdują zastosowanie także w kosmetologii jako składnik kosmetyków odmładzających.

W jaki sposób można stosować spirulinę w codziennej diecie?

Spirulina jest najczęściej sprzedawana jako suplement diety w formie zielonego proszku. Taki proszek można stosować do różnych posiłków: sałatek, surówek, koktajli, makaronów, a nawet niektórych deserów. Optymalna dawka zależy od indywidualnych potrzeb organizmu i mieści się w przedziale od 1 do 4 gramów dziennie. Spirulinę można pozyskać także w formie tabletek i kapsułek. Już po kilku tygodniach regularnego stosowania można zauważyć korzystne efekty. Spirulina jest polecana zwłaszcza osobom, które w swojej diecie muszą przyjmować duże ilości białka.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
To cię zainteresuje
ARTYKUŁ SPONSOROWANYUsługi

Smart Matura: Twoja ścieżka do sukcesu na maturze

ARTYKUŁ SPONSOROWANYDom, w Ogrodzie

Najnowsze trendy w designie furtki ogrodzeniowej: Połączenie estetyki i bezpieczeństwa

ARTYKUŁ SPONSOROWANYTechnologie

Praktyczny przewodnik po oprogramowaniu ERP dla nowoczesnych firm

ARTYKUŁ SPONSOROWANYUsługi

Porady prawne dla każdego: Przewodnik krok po kroku po prawach i obowiązkach

Dodaj komentarz