Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYDom, w Ogrodzie

Najczęściej występujące choroby trawnika – jak je rozpoznać?

Trawa tak samo, jak wszystkie inne rośliny choruje. Przyczyn tego może być wiele i nie zawsze wynikają one ze złej pielęgnacji. Traci wtedy swój naturalny wygląd, jednak nie zawsze można od razu poznać, że padła ofiarą choroby. Szczególnie istotną kwestią jest tutaj to, że im wcześniej zostanie rozpoznana, tym szybciej i skuteczniej można ją wyleczyć.

Pleśń śniegowa, rdza trawy, żółta plamistość traw, zgorzel podstawy źdźbła oraz brunatna plamistość trawnika to najczęściej występujące choroby trawy. W większości przypadków wynikają z grzybów pasożytniczych. Mogą zaatakować trawnik, zarówno latem, jak i jesienią. Zwalczanie tego typu chorób nie jest łatwe, jednak nie niemożliwe, dlatego każdy ogrodnik powinien sobie z tym poradzić.

Aby rozpoznać, że trawnik jest chory, trzeba się mu dokładnie przyjrzeć. Objawami, które mogą o tym świadczyć jest przede wszystkim zmiana koloru. Chory trawnik nie wygląda zbyt atrakcyjnie, dlatego zaraz po rozpoznaniu choroby, należy zacząć go leczyć. Jego odpowiednia pielęgnacja jest w tym czasie szczególnie istotna, dlatego nie można jej zaniedbywać. Tak właściwie każdy trawnik jest podatny na różnego rodzaju choroby, dlatego trzeba o niego dbać.

Przyczyny chorób trawnika

Dobrze wyglądający trawnik to marzenie każdego ogrodnika, jednak nie zawsze się spełnia. Bowiem pomimo odpowiedniej pielęgnacji, może on zachorować, a co za tym idzie stracić swój naturalny wygląd. Jak już wcześniej wspomniano, przyczyn chorób trawnika może być naprawdę wiele, dlatego czasem trudno od razu je rozpoznać. Jedną z nich może być przenawożenie azotem lub niedobór składników odżywczych. Duży wpływ na trawnik ma również pogoda, a także samo jego położenie.

Z pielęgnacją trawnika nigdy nie wolno eksperymentować, gdyż efekty tego mogą być naprawdę różne. Niewystarczająca dbałość lub nadmierna opieka mogą także zaszkodzić, dlatego trzeba na nie uważać. W tej kwestii każdy początkujący ogrodnik, powinien skorzystać z rad i pomocy bardziej doświadczonych osób, które doradzą mu, jak prawidłowo z nim postępować.

Jak zapobiegać chorobom trawnika?

Ostatnio bardzo często pojawia się pytanie dotyczące tego, czy da się zapobiegać chorobom trawnika? Otóż tak jest to, jak najbardziej możliwe, tylko trzeba postępować zgodnie z zaleceniami. Regularne podlewanie oraz koszenie są szczególnie ważne, jednak nie wystarczą, aby trawnik był zdrowy i dobrze wyglądał. Bowiem istotne jest także nawożenie, które należy wykonywać odpowiednią porą roku, wykorzystując do tego właściwy nawóz.

Zakładając trawnik, trzeba także dobrze przemyśleć, w jakim miejscu będzie się znajdować. Najlepiej unikać zacienionych miejsc, które nie zawsze są sprzyjające. Aby trawnik pięknie wyglądał trzeba również usuwać z niego wszelkiego rodzaju resztki po koszeniu trawy, czy też liście. Zapobieganie chorobom jest znacznie lepszym rozwiązaniem, niż ich leczenie, ponieważ nie zawsze jest ono takie łatwe i skuteczne.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem sobir.pl

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
To cię zainteresuje
ARTYKUŁ SPONSOROWANYUsługi

Smart Matura: Twoja ścieżka do sukcesu na maturze

ARTYKUŁ SPONSOROWANYDom, w Ogrodzie

Najnowsze trendy w designie furtki ogrodzeniowej: Połączenie estetyki i bezpieczeństwa

ARTYKUŁ SPONSOROWANYTechnologie

Praktyczny przewodnik po oprogramowaniu ERP dla nowoczesnych firm

ARTYKUŁ SPONSOROWANYUsługi

Porady prawne dla każdego: Przewodnik krok po kroku po prawach i obowiązkach

Dodaj komentarz