Dom, w Ogrodzie

Jak tanio ocieplić poddasze w domu jednorodzinnym?

Ocieplenie poddasza pozwala zminimalizować straty ciepła, a co za tym idzie zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, dlatego warto je wykonać. Wbrew pozorom wcale nie musi być takie kosztowne, zwłaszcza jeśli wykona się je samodzielnie. Aby zapewnić wysoką skuteczność termoizolacji poddasza, należy przede wszystkim wybrać odpowiedni materiał o bardzo dobrych właściwościach.

Wykorzystuje się do tego nie tylko styropian i piankę poliuretanową, ale i również wełnę. Każdy materiał posiada swoje plusy i minusy, dlatego warto je poznać, aby wybrać ten najlepszy, który sprawdzi się bez żadnych zarzutów. Najtańszym rozwiązaniem jest oczywiście styropian, jednak pod względem parametrów nie spełnia wszystkich oczekiwań. Jeśli, jednak chodzi o piankę poliuretanową to jest ona niestety dość kosztowna, dlatego osoby, które mają duże poddasze bardzo często z niej rezygnują.

Pomiędzy styropianem, a pianką poliuretanową jest jeszcze wełna, która posiada dobre właściwości, a jej cena nie jest zbyt wysoka. I to właśnie z tego względu jest najchętniej wybieranym materiałem do ocieplania poddasza. Jest dostępna w kilku grubościach.

Wełna, pianka, czy styropian? Co najlepiej sprawdzi się na poddasze?

Każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety, które są mniej lub bardziej istotne. Wełna, pianka jak i styropian mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego bardzo często wykorzystuje się je do ocieplania poddasza, jak i budynków mieszkalnych. Materiały te różnią się nie tylko ceną, ale przede wszystkim właściwościami, które w każdym przypadku są nieco inne. Bowiem wełna charakteryzuje się bardzo dobrą odpornością na wysokie temperatury, elastycznością, a także tym, że jest niepalna.

Jeśli, jednak chodzi o styropian to posiada on znakomite właściwości izolacyjne. Nie wchłania wody, jest bardzo trwały oraz jego montaż jest niezwykle prosty. Natomiast pianka poliuretanowa wyróżnia się ochroną przed upałami, wilgocią, a także jest bezpieczna dla zdrowia. Ponadto szczelnie wypełnia wszystkie, nawet najmniejsze otwory, co zapewnia wysoką efektywność izolacji. Wraz z biegiem lat jej właściwości się nie zmieniają, dlatego jest tak chętnie wybierana do ocieplania poddasza, ale nie tylko.

Ile kosztują materiały do ocieplenia poddasza? Co wychodzi najtaniej?

Nie da się ukryć, że najtańszym materiałem do ocieplania poddasza jest styropian, który w porównaniu do innych materiałów nie jest, aż tak kosztowny. Oczywiście najdroższa jest pianka poliuretanowa, której koszt waha się między kilkadziesiąt złotych za jeden metr kwadratowy. Jeśli, jednak chodzi o wełnę to nie należy ona do najtańszych, niemniej jednak nie jest również taka droga.

Wybór wełny to bardzo dobra decyzja, która nie obciąży bardzo portfela, a co najważniejsze przyniesie wiele korzyści. Jest materiałem, który posiada świetne właściwości, dlatego nad jej wyborem nie trzeba się długo zastanawiać. Wełna mineralna nie zmienia swoich właściwości termoizolacyjnych, co jest jej największym atutem. Artykuł powstał przy współpracy z portalem remont.biz.pl

Artykuł powstał przy współpracy z portalem remont.biz.pl

To cię zainteresuje
Dom, w Ogrodzie

Skup nieruchomości Katowice- dlaczego warto wybrać?

Dom, w Ogrodzie

Jakie korzyści płyną z posiadania biurka regulowanego elektrycznie?

Dom, w Ogrodzie

Zima w ogrodzie

Dom, w Ogrodzie

Najczęściej występujące choroby trawnika - jak je rozpoznać?

Dodaj komentarz